ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8146219
*
nr 814 6219
Spegel
Förgylld, diameter: 60
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2013
kl 20:01:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 22:35:07
1
700 kr
15/3 20:17:07
2
1.000 kr
16/3 17:02:24
1
900 kr
18/3 16:42:43
1
1.100 kr
18/3 18:48:08
3
1.500 kr
18/3 19:09:44
1
1.300 kr
18/3 19:14:08
1
1.500 kr
18/3 19:16:25
1
1.600 kr
18/3 19:18:24
3
Vinnande bud
18/3 19:56:16
4
1.800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 814 6219
Spegel
Förgylld, diameter: 60
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/3 22:35:07 | 1 | 700 kr |
| 15/3 20:17:07 | 2 | 1.000 kr |
| 16/3 17:02:24 | 1 | 900 kr |
| 18/3 16:42:43 | 1 | 1.100 kr |
| 18/3 18:48:08 | 3 | 1.500 kr |
| 18/3 19:09:44 | 1 | 1.300 kr |
| 18/3 19:14:08 | 1 | 1.500 kr |
| 18/3 19:16:25 | 1 | 1.600 kr |
| 18/3 19:18:24 | 3 | Vinnande bud |
| 18/3 19:56:16 | 4 | 1.800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



